Rozkładane kanapy i narożniki do salonu

19.11.19

Śpimy nie tylko na klasycznych łóżkach, ale bardzo często także na rozkładanych kanapach czy narożnikach. Czym kierować się podczas wyboru mebla z praktycznym zastosowaniem? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

 

Spanie, ale czy w sypialni
Gdy mamy własny kąt i sypialnię, w której zaszywamy się po całym dniu, zazwyczaj znajduje się tam miejsce na odpowiednio duże łóżko, na którym regenerujemy się co noc. Jednak z uwagi na niewielki metraż domu lub mieszkania, wielkość rodziny czy inne uwarunkowania często nie da się zagospodarować przestrzeni z myślą wyłącznie o sypialni i śpimy w pokoju dziennym albo innym, wyznaczonym miejscu, które spełnia w ciągu dnia inne zadania.

Na szczęście wiele mebli wypoczynkowych zostało wyposażonych w dodatkową funkcję: spania. Są rozkładane, a przez to w każdej chwili mogą zmienić swoje zastosowanie, nie zajmując dużej przestrzeni w ciągu dnia. Wiadomo, że spanie na profesjonalnym, bardzo drogim, wysokojakościowym materacu jest zdrowsze i wygodniejsze, ale często nie mamy wyboru – musimy znaleźć praktyczny kompromis. Jak wtedy wybrać najlepiej?

Rozkładany fotel
Najmniejszym wariantem, oczywiście tylko dla jednej osoby, jest rozkładany fotel jednoosobowy. To rozwiązanie znane chociażby z pokojów, które są dzielone przez rodzeństwo. Taki fotel może również stać w salonie i okazać się pomocny, gdy w naszym domu pojawi się niespodziewany gość, którego trzeba przenocować.

Amerykanka
Niewielka, rozkładana sofa o praktycznym zastosowaniu to tak zwana kanapa amerykanka. Dzięki odpowiedniej konstrukcji łóżko nie tylko rozkłada się w przód, ale jeszcze oferuje komorę na pościel. Na co dzień może służyć jako mebel do siedzenia dla 1-2 osób.

Kanapa
Klasyczną, rozkładaną kanapę można spotkać w większości polskich domów. Na co dzień siedzi na niej od 1 do 3 osób, na przykład oglądając telewizję, a w nocy można ją rozłożyć do roli podwójnego łóżka. Wybór kanap na rynku jest ogromny. Praktyczne zastosowanie nie musi odejmować elegancji i stylu. Wszystko sprowadza się do odpowiedniego wyboru tapicerki i pozostałych elementów mebla.

Narożnik
Pod nazwą narożnik może się kryć rozkładana sofa z szezlongiem, jak również ogromne meble, które łączą wiele funkcji. Choć zajmują relatywnie dużą przestrzeń, idealnie sprawdzają się także przy spotkaniach towarzyskich, przy kawie, kolacji, alkoholu – od spotkań rodzinnych, po huczne imprezy. Jeśli narożnik jest rozkładany, bez problemu przenocujemy co najmniej 2 osoby. Wiele osób niemających osobnej sypialni śpi właśnie na rozkładanych narożnikach, co wcale nie musi oznaczać dużego dyskomfortu. Podczas zakupu trzeba jedynie skupić się na każdym parametrze i detalu, nie tylko aspekcie wizualnym, który oczywiście jest ważny, ale w tym przypadku funkcjonalność odgrywa ważniejszą rolę.

Powodzenia – jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, dlatego już dziś zadbaj o najlepszy możliwy mebel z praktyczną funkcją spania!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sellingo.pl