Ponadczasowe meble i dekoracje

19.11.19

Kiedy mowa o urządzaniu wnętrz w ponadczasowym stylu, na myśl przychodzą ciężkie, ręcznie rzeźbione meble w stylu Ludwika XIV. Nic bardziej mylnego! Styl, który można określić ponadczasowym, to nie tylko ciężkie i dostojne komody oraz perskie dywany, które zamienią każde pomieszczenie w dostojny pałac. Ponadczasowy styl we wnętrzu to przede wszystkim sprytnie wybrane dodatki oraz meble, które z biegiem lat oprą się zmieniającym się stale trendom.

 

Kolory to podstawa
Stonowane barwy, jak biel, beż oraz naturalne odcienie drewna, nigdy się nie nudzą. Ciepło, jakiego nadaje prawdziwe drewno, nie tylko nadaje wyrafinowanego tonu przestrzeni, ale też zamiast starzeć się i znudzić z biegiem lat jest jak dobre wino – nabiera klasy. Umiejętne dobranie koloru mebli do pokoju dziennego czy sypialni pozwala łączyć różne style designerskie w jednym pomieszczeniu. Spójność można uzyskać poprzez zastosowanie we wnętrzu jednego gatunku drewna, z którego będą wykonane meble.

Styl retro
Któż nie przeżywał choć przez chwilę fascynacji pięknym, starym biurkiem, przy którym pracował dziadek, a zabytkowy kredens stojący u ciotki przez lata odwiedzin za każdym razem wprawiał w estetyczną euforię… Z biegiem czasu np. meble kuchenne w stylu retro nie przestają się podobać. Co decyduje o ich ponadczasowości? Wnętrza urządzone w retro są po prostu przytulne i eleganckie – dobrze spędza się w nich czas. Nie bez znaczenia jest też ciepło naturalnego drewna i kunszt wykonania. Meble retro często spotyka się w kamienicach, gdzie ich dostojny i ciężki styl wspaniale współgra z wysokimi stropami. Ich dodatkowymi atutami są oryginalność i długowieczność – meble wykonane z prawdziwego drewna starzeją się dostojnie.

Styl vintage
Nie każdy przepada za wnętrzami niczym z francuskiego baroku. Na szczęście klasyka to nie tylko meble w stylu retro, a ponadczasowe wnętrze nie musi oznaczać pokaźnej kolekcji antyków. Klasyką można nazwać również meble w stylu modern nawiązujące do przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w designie. Wszystkie klasyczne już dzisiaj projekty odwołujące się w swej formie do minimalizmu nie tylko świetnie wyglądają, ale też będą zachwycać nawet po wielu latach użytkowania. Zaletą stylu vintage jest to, że przestrzeń, w której użyje takich mebli, można urozmaicić pięknym antykiem, tak aby nadawał nowego kontekstu wnętrzu i przełamał zachowawczość minimalistycznie urządzonej przestrzeni.

Zalety prostej formy
Minimalizm się nie nudzi. Dzięki prostej formie meble dobrze komponują się z wieloma dodatkami, a odświeżenie wizerunku wnętrza jest zdecydowanie mniej wymagające, ponieważ design samych mebli nie jest tak absorbujący jak przy stylu retro. Prostota ma też swoje mocne strony użytkowe – większość minimalistycznych mebli jest bardzo praktyczna.
Ponadczasowe meble nie wykluczają eklektyzmu. Dobrze dobrane barwy drewna pozwolą zestawić obok siebie meble z zupełnie różnych stylów.

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sellingo.pl