Lekko i stylowo - wnętrza, w ktorych chce się zamieszkać!

19.11.19

Wnieruchomości mieszkalnej każdy metr kwadratowy jest ważny, dlatego chcemy jak najefektywniej zagospodarować wnętrze. Tutaj pojawia się obawa, że dbając o praktyczność i dobre wykorzystanie przestrzeni, zatracimy styl i lekkość aranżacji. Czy można odnaleźć złoty środek pomiędzy praktycznością a stylem? Naszym zdaniem tak.

 

Praktyczne rozwiązania i modne meble
Na wstępie warto uspokoić sceptyków – skończyły się czasy monumentalnych meblościanek, a obecnie dostępne meble nie tylko świetnie wyglądają, ale też są przemyślane pod kątem praktyczności. Wiele sprytnych rozwiązań potrafi być ukrytych w bardzo niepozornym, minimalistycznym meblu. Wszystko to za sprawą formy i zabawy złudzeniami optycznymi, na jakie mogą sobie pozwolić projektanci.

Spójność stylistyczna
Aranżując przestrzeń, w której chcemy się dobrze poczuć, należy po pierwsze zastanowić się, jaki styl podoba nam się najbardziej, a następnie zadbać o to, żeby większość pomieszczeń w domu była zorganizowana i urządzona właśnie zgodnie z jego kanonami. Nie trzeba od razu rozmieszczać w każdym pokoju mebli z tej samej serii, jednak dobranie ich pod kątem stylistycznej spójności sprawi, że w każdym pomieszczeniu będziemy czuli się równie dobrze.

Otwarta przestrzeń
Zyskujący na popularności trend, który polega na minimalizowaniu liczby ścian oddzielających pomieszczenia, to świetna propozycja dla osób, które lubią dużo światła. Wbrew utartym schematom styl loftowy sprawdza się nie tylko w życiu singli. Otwarty salon połączony z aneksem kuchennym i jadalnią tworzy bardzo rodzinny i ciepły klimat, a najmłodsze pociechy zawsze są na widoku, nawet kiedy jesteśmy zajęci gotowaniem. Dodatkowym atutem niewielu ścian są większe możliwości zaaranżowania i potencjalnego przemeblowywania tej samej przestrzeni. Dzieje się tak dlatego, że nie jesteśmy zmuszeni dopasowywać mebli do konkretnych wnętrz, lecz dobieramy je pod kątem naszych upodobań.

Kolory
Jasne i pastelowe kolory dobrze wpływają na samopoczucie. Biel i beż nie nudzą się przez lata, a na dodatek powiększają wizualnie przestrzeń. Dzięki białym ścianom łatwiej odświeżyć wnętrze za pomocą samych dodatków i tekstyliów. Dzięki spójnej i oszczędnej kolorystyce ścian można dostosować aranżację do bieżącego sezonu kolorystycznego, danej okazji (jak na przykład święta) czy nawet naszego obecnego nastroju.

Szafa
Ilość posiadanych dóbr może przytłoczyć, szczególnie gdy zbierze się je wszystkie w jednym miejscu. Jeśli masz problem z przechowywaniem przedmiotów i potykasz się o sporo niepotrzebnych rzeczy, to znak, że najwyższy czas na zainteresowanie się szafą. Wiemy, że to nie jest najbardziej stylowy mebel na planecie, ale w dzisiejszych czasach szafy potrafią po pierwsze zminimalizować bałagan, a po drugie świetnie wyglądać. Wystarczy dobrze poszukać.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sellingo.pl