Kobiece wnętrza szykowne i subtelne

19.11.19

Jak powinny prezentować się kobiece wnętrza, żeby mogły zostać uznane za szykowne i subtelne? Co je wyróżnia? Przeanalizujmy różne elementy wnętrz, starając się wyciągnąć uniwersalne i praktyczne wnioski.

 

Podłogi
Wiele kobiet marzy o wnętrzach przytulnych, a nie tylko praktycznych. Ważnym elementem jest więc wybór odpowiedniej podłogi. Wysokiej jakości panele podłogowe łączą w sobie styl, ale i pragmatyczne podejście. Podobnie kafle, które mogą być jasne, kremowe, beżowe – oczywiście w holach, łazienkach czy kuchniach, a nie wnętrzach sypialnianych i dziennych. Szyku nadaje także wybór odpowiedniego dywanu. Dziś na rynku jest ogromny podłóg wybór niezależnie od barw, rozmiarów czy wzorów.

Ściany
Liczy się nie tylko wybór odpowiedniego koloru ścian, ale także jakości farby. Ciekawym wyborem jest np. farba ceramiczna, która lepiej kryje, jest bardziej odporna na plamy i zmywanie, a także ma ciekawą fakturę. Każda kobieta dobrze wie, które kolory wprowadzają ją w odpowiedni nastrój i zwyczajnie podobają się na co dzień. Jednak nie warto pozostawiać ścian „gołymi”. Jedynego w swoim rodzaju klimatu nadaje zawieszenie obrazów lub fotografii, modnym pomysłem jest też połączenie antyramy z plakatem – na przykład o charakterze humorystycznym albo motywacyjnym.

Meble
Kobiece oko zawsze spojrzy na mebel nieco inaczej niż męskie. Praktyczne podejście? Jasne, ale styl jest równie ważny. Trudno zaprzeczyć, że to wybór mebli w dużej mierze decyduje o odbiorze całego wnętrza. Pamiętajmy, że w kobiecych wnętrzach musi się znaleźć miejsce na drobne bibeloty, mnóstwo dodatków czy ubrania i dodatki, których mężczyźni zazwyczaj nie posiadają w takich ilościach (buty, torebki, chusty itd.), dlatego z pewnością przyda się tu duża szafa, np. nasza szafa trzydrzwiowa z lustrem VELDEN9.

Spójność
Czy wiesz, co cechuje nowoczesne wnętrza? Otóż coraz częściej odchodzi się w nich od gromadzenia tak naprawdę zbędnych przedmiotów. W modzie jest funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Można to zrobić przemyślanym układem półek, schowków czy mebli, które łączą różne zastosowania. Minimalizm nie wyklucza kupowania świeczek, ramek, figurek czy ozdobnych naczyń, ale chodzi o to, żeby znaleźć złoty środek i własny styl.

Charakter
Choć niektórzy płacą naprawdę duże pieniądze za to zaprojektowanie wnętrza, nie jest czymś niewykonalnym zaaranżowanie samemu pokoju szykownie i subtelnie, z kobiecym wdziękiem. Trzeba po prostu zdefiniować swoje potrzeby i swój charakter. Koleżanki wybierają industrialny albo modernistyczny styl? A może Ty lepiej czujesz się w kontakcie z naturą lub preferujesz skandynawski design? Pamiętaj, że nie musisz gonić za modą – lepiej czerpać ciekawe trendy dla siebie, kierując się własną intuicją. Wystrój domu jest jak opowieść o wnętrzu, ale tym najbardziej intymnym, duchowym. Komunikuj swoje wartości aranżacją wnętrz, w których spędzasz życie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sellingo.pl