Jaki narożnik wybrać do salonu?

19.11.19

Przy okazji przeprowadzki, remontu czy po prostu wymiany mebla na nowy, zapewne zaczynasz intensywne poszukiwania najlepszego modelu. Duży narożnik w salonie jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Warto wziąć pod uwagę kluczowe czynniki wpływające na ostateczną decyzję, a przed jej podjęciem zadać sobie kilka pytań. Jak wybrać duży narożnik do salonu?

 

Przeznaczenie
Im większy narożnik, tym więcej osób może z niego korzystać. Założenie trąci banałem, prawda? Mimo to warto się zastanowić, jak mebel będzie realnie eksploatowany. Jeżeli masz dużą rodzinę, a liczba domowników zapewnia nieustanny ruch w salonie, w zasadzie nie ma się nad czym zastanawiać. Ale czy mieszkająca jedynie w dwójkę para potrzebuje naprawdę dużego narożnika? Być może lepszym rozwiązaniem będzie mały narożnik albo klasyczna, rozkładana kanapa bądź sofa. Weź pod uwagę także ewentualny dodatek w postaci foteli, bo przy większym narożniku może zabraknąć na nie miejsca.

Funkcjonalność
Narożnik ma być jedynie kanapą, na której siada kilka osób przy kawie lub telewizorze? Warto pamiętać, że wiele z tego typu mebli ma funkcję rozkładania do spania oraz ukryte skrzynie na pościel lub inne przedmioty (dodatkowa przestrzeń zawsze w cenie). Oceń wygodę narożnika – być może przyda się jako dodatkowe miejsce do spania w sytuacji niespodziewanej wizyty. Ugość w salonie nawet całą rodzinę i wykorzystaj narożnik do czegoś więcej, niż tylko siedzenie.

Kolor
Jak w przypadku zakupu każdego mebla, weź pod uwagę kolor i odcień. Narożnik, szczególnie większy, jest na tyle wyrazistym elementem wnętrza, że nie może „gryźć się” z podłogą, ścianami czy pozostałym wyposażeniem. Oczywiście, duże znaczenie ma rodzaj materiału, o czym zaraz pomówimy. Na rynku znajdziesz narożniki białe, czarne, szare, czerwone, brązowe, niebieskie… W każdej chwili możesz też zwrócić się do tapicera w celu przeróbek.

Materiał
Narożniki mogą różnic się tapicerką. Pytanie, co jest bardziej w stylu Twojego mieszkania – skóra czy tkanina? Jeden i drugi wybór ma swoje wady i zalety, chociażby pod względem czyszczenia i konserwacji. Z kim mieszkasz, jak często będziesz korzystać z narożnika? Dokładnie zastanów się nad efektem, który pragniesz osiągnąć, ale zawsze myśl praktycznie.

Ustawienie
Ciekawym tematem do dyskusji jest samo ustawienie narożnika. Wbrew pozorom nie musisz jedynie ograniczać się do kątów pomieszczenia. Coraz modniejszym i popularniejszym rozwiązaniem jest ustawianie narożnika na środku salonu, na przykład ograniczając w ten sposób strefę wypoczynkową i strefę jadalni. To nasuwa pewne analogie chociażby do wyspowych blatów kuchennych, stosowanych do odgradzania aneksów kuchennych.

Jakość
Finalnie bierz pod uwagę przede wszystkim jakość mebli. Kupuj tylko w dobrych i sprawdzonych sklepach. Wybieraj korzystny stosunek jakości do poziomu wykonania i zastosowanych materiałów. Czasami warto zainwestować kilkaset złotych więcej, ale cieszyć się wyglądem i funkcjonalnością mebla wiele lat dłużej. Nie w każdym wnętrzu duży narożnik będzie niezbędny, lecz z całą pewnością to rozwiązanie warte rozważenia.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sellingo.pl