Jak urządzić przedpokój?

19.11.19

Urządzasz swój dom lub mieszkanie? Przemyślałeś styl, kolorystykę i dopasowałeś świetne meble do pokoi. Kuchnia i łazienka są piękne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Pamiętaj, by nie popełnić tego klasycznego błędu, który może pogrzebać Twoje wysiłki.

Podstawowy błąd przy urządzaniu mieszkania
W wielu polskich domach jest przestrzeń, która traktowana jest po macoszemu. To niewielkie pomieszczenie często jest pozostawione samo sobie. Urządzone bez pomysłu, zagracone i mało zachęcające. Przez nie, nawet najlepiej urządzony salon i świetnie wyposażona kuchnia bledną i tracą na wartości. O czym mowa? Oczywiście o przedpokoju. Ten wąski, mało ustawny kawałek przestrzeni jest prawdziwą zmorą przy urządzaniu wnętrz. A przecież to miejsce, które jako pierwsze zobaczą nasi goście. To wizytówka naszego domu, która powinna być zapowiedzią tego, co znajduje się w głębi.

Główne zasady urządzania przedpokoju
Zanim wybierzesz meble do przedpokoju, zajmij się jego kolorystyką. To często niewielkie, nieoświetlone pomieszczenie, dlatego najlepszym wyborem będą stonowane i jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze. Świetnym pomysłem jest też gra kolorów. Pomalowanie węższych ścian nieco ciemniejszym odcieniem w podobnej tonacji sprawi, że przedpokój będzie wydawał się szerszy. Kolejnym kluczowym elementem jest oświetlenie. Dobre źródło światła nie tylko sprawi, że przedpokój będzie wizualnie większy, ale również pozwoli komfortowo wyszykować się do wyjścia. Z tego samego powodu warto pamiętać o dużym lustrze, które dodatkowo odbije światło.

Przedpokój – świetne miejsce na przechowywanie
Choć przedpokój najczęściej jest niewielki, warto maksymalnie wykorzystać jego powierzchnię. Nie trzeba ograniczać się do szafki na buty i lustra, zwłaszcza, że może to być świetne miejsce do przechowywania Twoich rzeczy. Wysoka zabudowa lub szafy do przedpokoju pozwolą pomieścić wszystkie ubrania i rzadziej używane przedmioty. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, dzięki temu w łatwy sposób można odciążyć inne pomieszczenia domu, uzyskując niezbędną przestrzeń do komfortowego wypoczynku. Dodatkowo, zebranie ubrań i butów w jednym miejscu sprawi, że szykowanie się do wyjścia będzie niezwykle proste i nie będzie kojarzyć się z szaleńczą gonitwą w poszukiwaniu niezbędnych ubrań i dodatków.

Garderoby do przedpokoju
Zamiast dobierać do siebie pojedyncze meble, lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. Garderoby do przedpokoju to zestaw pasujących do siebie elementów, które tworzą piękną kompozycję i spójną całość. To najczęściej połączenie szafki na buty z szafą lub komodą oraz lustrem. Meble oraz rama wykonane z tego samego materiału, pięknie ze sobą współgrają. Dodatkowo te elementy można dowolnie ustawiać. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać przestrzeń bez ryzyka, że coś nie będzie do siebie pasować. Urządzając w ten sposób przedpokój będziesz miał pewność, że stanie się on Twoją wizytówką i będzie stanowił zaproszenie do pozostałej części domu.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sellingo.pl