Jak dobrać krzesła i stół do jadalni?

12.11.19

Gdy projektujesz lub remontujesz jadalnię, siłą rzeczy koncentrujesz się wokół tematu stołu i krzeseł. Ten wybór naprawdę ma znaczenie – i to na wiele lat. Dlatego dowiedz się, jak dobrać krzesła i stół do jadalni, żeby nie żałować ostatecznej decyzji.

Kolekcja
Wiadomo, że masz na względzie aspekt wizualny, estetyczny. Zależy Ci na spójności, ponieważ jeżeli korzystać z jadalni, to nie z kilkoma zupełnie różnymi krzesłami przy dwóch zestawionych do siebie stołach… Dlatego warto zdecydować się na wybór odpowiedniego zestawu. Pamiętaj, że kolekcje, które nabywasz za pośrednictwem salonów lub specjalistycznych sklepów internetowych, często są dostępne przez długi czas. Jeżeli z jakiegoś powodu będziesz potrzebować nowych, dodatkowych krzeseł, jeszcze przez wiele lat możesz je zamówić i zachować stylistyczną spójność.

Materiał
Skoro chcesz wydać kilkaset, a zapewne kilka tysięcy złotych, masz prawo oczekiwać wysokiej jakości. Meble do jadalni powinny być przecież stworzone na lata. Zanim zdecydujesz się na zakup, poczytaj więcej na temat gatunków drewna, sposobu pokrycia i obróbki mebla. Z czego jest wykonane oparcie, ozdobne siedzisko? Czy sposób produkcji nóg krzeseł lub podstawy stołu gwarantuje stabilność? Po prostu upewnij się, co tak naprawdę kupujesz i jaki jest stosunek jakości do ceny.

Barwa
Meble do jadalni są dziś dostępne w dowolnej palecie kolorów. Wybór konkretnej barwy zależy od tego, jakimi kolorami wyróżniają się ściany, posadzka, a także pozostałe meble, jak na przykład witryny i komody. Jedni wolą jaśniejsze gatunki drewna, drudzy ciemniejsze. Zawsze możesz też zdecydować się na inne kolory lub pomalowanie. Zachowaj spójność i rozwagę. Niekorzystny, niefortunny kontrast pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia może zaburzyć odbiór całego wnętrza, a przecież zależy Ci na pięknie każdego dnia, w szczególności podczas wizyt gości.

Przeznaczenie
Warto uzmysłowić sobie, jak często będą eksploatowane meble i w jakim celu je kupujemy. Niekiedy jadalnię tworzy się głównie z myślą o wizytach gości i szczególnych okazjach, ponieważ na co dzień jada się w kuchni czy salonie, przy mniejszych stołach. Będąc już w temacie wymiarów, warto przemyśleć, jakiej wielkości ma być stół. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup mebla, który ma rozsuwany, powiększany blat. Funkcjonalność przede wszystkim!

Pomieszczenie
Zastanawiając się, jak dobrać krzesła i stół do jadalni, warto przemyśleć ogólną koncepcję zagospodarowania wnętrz mieszkania lub domu. Być może sam pomysł urządzenia jadalni jest dobry, ale dotychczasowo używane pomieszczenie nie do końca sprawdza się w tej roli? Problemem bywa na przykład zbyt mała lub zbyt duża powierzchnia, a może niepraktyczne oddalenie od kuchni, łazienki, salonu? Jeżeli masz ten komfort, żeby swobodnie zarządzać wieloma pomieszczeniami, nie bój się zmian. Co jakiś czas są one wskazane, żeby nadal czuć się dobrze w swoich czterech ścianach. Przeznacz na jadalnię pokój wręcz stworzony do tego zadania, a następnie zamów piękne, trwałe i funkcjonalne krzesła do jadalni, nie zapominając o stabilnym, eleganckim stole. Smacznych posiłków w tym wyjątkowym wnętrzu!

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sellingo.pl