Blue Classic - postaw na klasyczne kolory

19.11.19

Rozwiązania Blue Classic znakomicie sprawdzają się we wnętrzach zarówno bardziej minimalistycznych, jak i tych stworzonych z nastawieniem na klasykę i ponadczasową elegancję. Co zrobić, by domowa przestrzeń odpowiadała założeniom omawianej stylistyki?

Blue Classic – szlachetna prostota
Niebieski kolor nie bez powodu należy do jednego z najchętniej wykorzystywanych w sztuce, modzie, architekturze i dosłownie wszystkim, co nas otacza, jest to po prostu szlachetny design. Niebieska jest woda i niebieskie jest niebo, a to od wieków inspirowało człowieka.

W świecie mebli niebieski jest wykorzystywany między innymi do tapicerowania kanap oraz foteli. By takie meble prezentowały się z jednej strony elegancko, a z drugiej w pełni swojego wdzięku, potrzebne jest odpowiednie zestawienie. I w tym momencie na pierwszym planie pojawia się koncepcja Blue Classic.

Stylizacje opisywane tą frazą wykorzystują wspaniałe zestawienia z bielą, écru oraz złotem. Dlaczego? Ponieważ znakomicie się uzupełniają. Biel naturalnie kontrastuje z niebieskim, ma także kilka podobnych konotacji. Ecru stanowi kwintesencję elegancji poprzez sięgnięcie po jasną barwę, a złoto od zawsze kojarzy się z tym, co luksusowe, wyjątkowe i ponadczasowe.

Blue Classic w Twoim domu
Czy aby Twoje wnętrze spełniało założenia Blue Classic, musi być zaprojektowane według jednego wzorca? Nie! Chodzi o dobór mebli wysokiej jakości, które zawierają elementy i dominanty we wspomnianych kolorach. Możesz na przykład zamówić komplet wypoczynkowy z niebieską tapicerką i zestawić go z jasnym, białym lub beżowym dywanem. Podobnie jeśli chodzi o dodatki. Elementy stołu czy foteli mogą mienić się złotem, podobnie jak oprawy świetlne czy ramy obrazów oraz lustra. Ważne, aby zachować spójność, która jest podstawą dobrego wrażenia na domownikach i gościach.

Idźmy dalej. Skoro zestawiamy niebieski z jasnymi barwami, przed oczami pojawia się o wiele prostsze, casualowe rozwiązanie do sypialnie. Połączenie niebieskich i białych akcentów na meblach idealnie wpisuje się w filozofię pomieszczenia, które ma łagodzić, uspokajać, koić, dawać zdrowy i bezpieczny sen. Począwszy na dekoracjach, a na kluczowych meblach kończąc – da się zaprojektować i zaaranżować sypialnię (dla dorosłych, dzieci i młodzieży), w której dominuje styl Blue Classic. Takie casualowe podejście daje jeszcze jedną korzyść – rozjaśnia i optycznie powiększa przestrzeń.

Również do biura
Niebieski jest jednym z tych kolorów, które wzbudzają zaufanie i kojarzą się z profesjonalizmem. Zwróć jak wiele globalnych marek wykorzystuje w swojej identyfikacji wizualnej dominantę w postaci niebieskiego, najczęściej w połączeniu z bielą. To wskazówka do aranżowania biura czy nawet służbowego gabinetu w domu. Niebieskie elementy mebli, a także wyposażenia nie wykluczają się ze złotem, écru, bielą – obojętnie czy mówimy o szafkach, biurkach, krzesłach, regałach czy półkach.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sellingo.pl