Aranżacja sypialni - inspiracje

12.11.19

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Wszak od komfortu spania i wypoczynku w dużej mierze zależy nasze codzienne życie. Nic więc dziwnego, że marzymy o sypialni estetycznej, funkcjonalnej, a zarazem zachowującej swój intymny, wyjątkowy charakter. Poznaj kilka inspiracji do spersonalizowania i uatrakcyjnienia pokoju, w którym wypoczynek stoi na pierwszym miejscu.

Sypialnia z łazienką
Koncepcja odważna i wymagająca nakładów finansowych, ale coraz popularniejsza w przypadku osób, które dopiero budują dom o dużej powierzchni lub kompleksowo remontują spore mieszkanie. Chodzi o to, żeby obok sypialni zaaranżować dodatkową łazienkę, która jest niezależna od tej głównej, dostępnej dla wszystkich domowników. Takie rozwiązanie pozwala czuć maksymalną swobodę w intymnej sferze codziennego życia. Architekci wnętrz odpowiedzialni za projektowanie podobnych powierzchni często decydują się na wielkopowierzchniowe przeszklenia zamiast ścian, a także łączenie oryginalnych kafli z drewnianymi meblami i naturalnymi dodatkami. Z wanny wprost do wygodnego łóżka z zagłówkiem? Brzmi zachęcająco…

Sypialnia w stylu skandynawskim
Popularna i modna aranżacja współczesnej sypialni zakłada postawienie na proste, skandynawskie wzorce. Ten design opiera się na jasnych barwach i nieskomplikowanych formach. W zasadzie – czego więcej potrzebujesz w sypialni? Wpuść do środka dużo światła, pomaluj ściany na jasny kolor, co optycznie zwiększy przestrzeń. Kup duże łóżko bez zbędnych dodatków, a także szafy do sypialni, które pomieszczą Twoje ubrania i przedmioty codziennego użytku. Do tego ewentualnie jakieś proste biurko i Twój własny pokój prezentuje się czysto, przestronnie, ponadczasowo.

100% zmysłowości
Są też osoby, które preferują zgoła inne pomysły zagospodarowania przestrzeni w sypialni. Gdy sen oraz inne aktywności charakterystyczne dla sypialni traktujesz jako szczególnie ważną część swojego życia, jest czymś oczywistym, że chcesz podkreślić wyjątkowość tego miejsca. Stąd obecność zapachowych świec, różnorodnych lamp, wielu poduszek czy ozdobnych zasłon. W eleganckiej, pełnej przepychu sypialni nie może zabraknąć masywnych mebli, na przykład stylizowanych na inne epoki.

Pokój fana
Jeśli myślimy o sypialniach nastolatków czy osób, które mimo upływu lat wciąż czują się mentalnie młodo, mamy przed oczami typowy „pokój fana”. Meble są funkcjonalne, ale niekoniecznie z jednego kompletu, tworząc chaos w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na ścianach nie widzimy obrazów, za to rozmaite plakaty związane z największymi pasjami. Łózko jest ważne, ale wygodne biurko i profesjonalne krzesło dla osoby, która dużo czasu spędza przed komputerem – jeszcze ważniejsze. To sypialnia, w której liczy się klimat i oryginalność!

Nowoczesny minimalizm
Nowoczesny minimalizm w wielu założeniach przypomina styl skandynawski, ale mówimy w tym przypadku o sypialniach, w których króluje nowoczesne wyposażenie, być może także elektroniczne udogodnienia. Nowoczesne meble do sypialni? Z pewnością białe i systemowe. Ściany? Zwykle szare. Łóżko? Duże, z wygodnym materacem. Dodatki i ozdoby? Pojedyncze, nierzucające się w oczy. I gotowe!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sellingo.pl