Sofy skandynawskie


Wyświetlono 1-12 z 21 produktów

Aktywne filtry

Styl skandynawski na stałe wpisał się w trendy, dotyczące wyposażenia wnętrz. Charakteryzuje go silny związek z naturą, który przejawia się w doborze stonowanych i pastelowych barw. Wnętrza w stylu skandynawskim są jasne, minimalistyczne i wyposażone w meble o prostych formach. Doskonale w ten trend wpisują się sofy w stylu skandynawskim, dostępne w sklepie Furnix.

Skandynawskie sofy - czym się charakteryzują?

W pokoju dziennym czy gościnnym niezastąpiona jest rozkładana sofa. Styl skandynawski w tego typu meblach, objawia się prostym, geometrycznym kształtem. Ich cechą charakterystyczną są krótkie nóżki, najczęściej metalowe lub drewniane, które stanowią element dekoracyjny. Mogą być one proste lub przybierać bardziej fantazyjne, ozdobne kształty. Sofy skandynawskie występują w stonowanych kolorach. Są to głównie szarości i kolory ziemi, a także barwy pastelowe, kojarzące się z północą - głównie błękit czy turkus. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sofa w stylu skandynawskim miała również bardziej wyrazisty kolor. Może wtedy stanowić centralny punkt pokoju, który będzie skupiał na sobie wzrok. Warto zapoznać się z dostępnymi próbnikami kolorów i wybrać odcień dla siebie.

Element dekoracyjny - ozdobna sofa na nóżkach

Choć styl skandynawski kojarzy się z minimalizmem i surowością form, warto ożywić wnętrze ciekawym elementem lub dekoracjami. Aby pokój zyskał charakter i stał się bardziej przytulny, oferowana w sklepie Furnix sofa rozkładana na nóżkach, często wyposażona jest w ozdobne poduszki w zestawie. Mogą być dopasowane kolorystycznie do całości lub stanowić mocniejszy akcent - wtedy przybierają ciemniejszy, bardziej intensywny kolor lub geometryczne wzory. Ciekawym rozwiązaniem są również, zastosowane w niektórych modelach, poduszki oparciowe, które zastępują klasyczne, wysokie oparcie, gwarantując wygodę podczas siedzenia.

Wygodna kanapa - styl skandynawski w Twoim domu

Skandynawskie sofy to ciekawe rozwiązanie, które pomaga ożywić wnętrze. Idealnie pasują do różnych stylów. Z powodzeniem można je wykorzystać w nowoczesnym i minimalistycznym salonie lub pokoju w stylu retro. Kanapa na nóżkach sprawdzi się w każdej aranżacji, stanowiąc jej dopełnienie lub wychodząc na pierwszy plan. Większość modeli w sklepie Furnix posiada tapicerowany tył, który sprawia, że można je postawić nawet w centralnym punkcie pokoju. Taka aranżacja pomaga podzielić pokój na strefy, tworząc przyjemne i komfortowe miejsce relaksu.

Czytaj więcej